Home > Co na biegunkę? > Smecta na biegunkę – opinie na temat preparatów hamujących biegunkę

Smecta na biegunkę – opinie na temat preparatów hamujących biegunkę

stop biegunce

Kiedy dopadnie nas biegunka przede wszystkim chcemy jak najszybciej ograniczyć dolegliwości i częste wizyty w toalecie, aby móc powrócić do normalnego funkcjonowania. W tym celu wybieramy preparaty hamujące, które w opinii wielu osób są najlepszym rozwiązaniem. Tak naprawdę jednak nie rozwiązują one naszego problemu. Prawidłowym jest działanie dwukierunkowe, a więc takie, które skróci czas choroby, ale jednocześnie wyeliminuje jej przyczynę.

Preparaty hamujące biegunkę

stop biegunkaCzęść z nas podczas biegunki sięga po preparaty, które szybko hamują jej objawy. Tak naprawdę jednak ich skuteczność może być jedynie pozorna. Owszem może w pierwszej chwili osiągniemy nasz cel, ponieważ przestaniemy co chwila biegać do toalety, ale bardzo szybko dolegliwości mogą powrócić, czyli tak naprawdę czas trwania dolegliwości się wydłuży.

Do luźnego stolca, który jest objawem biegunki, dochodzi wtedy, gdy nasz organizm, a dokładniej przewód pokarmowy, zostaje zaatakowany przez bakterie lub wirusy. Podrażniają one ścianki jelit, doprowadzając do naturalnej reakcji organizmu, czyli przyspieszonej ich pracy w celu wydalenia drażniących drobnoustrojów. W ten sposób nasz organizm chce pozbyć się przyczyn choroby. Stosując środki medyczne, które tylko hamują objawy, a więc właśnie wypróżnienia, a nie usuwają przyczyny, narażamy się na dłuższy czas trwania biegunki oraz możliwość pojawienia się powikłań.

Preparaty usuwające przyczynę biegunki

smectaSposobem, który pozwoli na pozbycie się drobnoustrojów odpowiedzialnych za nieprawidłową pracę jelit, są leki, które będą wspomagać ich wydalenie z organizmu. Tak działa Smecta na biegunkę, a dokładniej jej substancja czynna, czyli diosmektyt.

Substancja ta działa dwukierunkowo, co zapewnia lepszą skuteczność w pozbyciu się biegunki. Wiąże ona substancje toksyczne, wirusy i bakterie oraz ułatwia ich eliminację z organizmu. Jednocześnie, dzięki swoim naturalnym właściwościom powlekającym ochrania przewód pokarmowy oraz wspomaga regenerację powstałych wcześniej uszkodzeń. Takie kompleksowe działanie pozwala na szybki powrót do zdrowia.

Niezależnie od wybieranej metody leczenia należy pamiętać o właściwym nawodnieniu organizmu, jednocześnie uzupełniając wypłukane elektrolity.

No votes yet.
Please wait...

Jedna opinia o “Smecta na biegunkę – opinie na temat preparatów hamujących biegunkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.