Home > Sposoby na biegunkę > Smecta czyli opinie o działaniu diosmektytu

Smecta czyli opinie o działaniu diosmektytu

Smecta jelita

Biegunka powodowana jest w większości przypadków przez wirusy i bakterie, które przedzierają się przez naturalne mechanizmy ochronne jelita uszkadzając jego ściany. Wybierając jednak odpowiedni lek można wspomóc regenerację uszkodzeń i powrót organizmu do normalnego stanu.

Skuteczne metody leczenia biegunki to te, które opierają się na wsparciu naturalnych procesów, jakie zachodzą w organizmie, w walce z wirusami czy bakteriami. Układ pokarmowy wyposażony został we własne mechanizmy, które chronią go przed działaniem szkodliwych czynników zapewniając równowagę jego pracy.

Jelito – naturalne mechanizmy

W ścianie jelita możemy wyróżnić naturalne mechanizmy, które chronią przed szkodliwym działaniem pojawiających się w naszym organizmie wirusów i bakterii. Śluz pokrywający ściany jelita jest pierwszą mechaniczną przeszkodą. Jego grubość jest stale utrzymywana poprzez proces jego wytwarzania jednoczesne niszczące działanie hormonów i kwasu solnego z żołądka. Następnie występuje błona nabłonkowa jelita. Zbudowana jest z enterocytów czyli ciasno upakowanych komórek nabłonka jelitowego, które tworzą ścisłą ochronę, nie pozwalając na przedarcie się patogenów poza światło jelita. Komórki te są ciągle odnawiane – złuszczane do światła jelita i zastępowane nowymi. Cykl trwa ok. 48 godzin. Gdybyśmy mieli spojrzeć na przekrój ściany jelita, za błoną nabłonkową przepływa krew, mająca wpływ na odżywianie komórek. Jeśli przepływ zostanie zaburzony, dochodzi do rozregulowania metabolizmu i zwiększania podatności na czynniki agresywne. Jeśli błona śluzowa będzie niedokrwiona, będzie mniej odporna.

Smecta – opinie na temat diosmektytu

SmectaLeki, dzięki którym mamy wyleczyć biegunkę powinny przede wszystkim skupiać się na wsparciu naturalnych mechanizmów obronnych organizmu. Smecta, a dokładnie jej substancja czynna diosmektyt, wchodzi w utrzymujące się przez 6 godzin interakcje ze śluzem, wpływając na jego jakość i ilość. Wykazano dodatnią korelację między liczbą cząsteczek Smecta w śluzie i zmianami w jego ilości. Substancja czynna leku Smecta reguluje produkcję śluzu, czyli pomaga utworzyć jego grubszą warstwę oraz zwiększa jego lepkosprężystość, co przyczynia się do większej odporności na szkodliwe czynniki.

Układ trawienny potrafi sam obronić się przed pojawiającymi się w nim agresorami, w postaci wirusów czy bakterii. W wielu przypadkach warto jednak go wspomóc, sięgając po leki, takie jak Smecta, które pozytywnie wpłyną na odbudowę powstałych uszkodzeń oraz wzmocnią naturalne mechanizmy obronne.

Rating: 1.0/1. From 1 vote.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.