Home > Co na biegunkę? > Różne opinie na temat działania w biegunce. Domowe sposoby czy Smecta?

Różne opinie na temat działania w biegunce. Domowe sposoby czy Smecta?

Różne opinie Smecta

Biegunka to dolegliwość, której pojawieniu towarzyszy pytanie „jak zadziałać”? Co zażyć, żeby skutecznie wyeliminować problem, jednocześnie dbając o organizm? Czy lepiej stosować domowe sposoby czy sięgnąć po lek z apteki, taki jak Smecta.

Opinie na ten temat są podzielone, ponieważ każdy z nas ma jakieś doświadczenia związane z leczeniem biegunki i własne sposoby. Zawsze warto jednak poznać alternatywne metody.

Domowe sposoby na biegunkęBiegunka to nieprzyjemna choroba, która bardzo szybko może nas zaatakować w skutek złej diety czy zarażenia wirusami i bakteriami. Niezależnie od jej przyczyny, zawsze chcemy pozbyć się jej jak najszybciej. Jak działamy?

Domowe sposoby na biegunkę

Do domowych sposobów stosowanych na biegunkę przez nasze babcie i skutecznych w ich opinii, na pewno należy spożywanie suszonych jagód, a dokładniej naparu z nich, ponieważ zawierają one garbniki, które mają właściwości zapierające. Mają również działanie bakteriobójcze, które może pomóc w usunięciu przyczyny biegunki.

Do często stosowanych metod na biegunkę należy również spożywanie kakao np. w postaci gorzkiej czekolady, ale też galaretki, białego pieczywa oraz picie mocnej czarnej herbaty, która zawiera alkaloidy purynowe działające zapierająco.

Preparaty medyczne na biegunkę

Popularnym preparatem może być węgiel, który dostaniemy w postaci tabletek lub kapsułek. Ma on działanie zapierające, ale nie usuwa przyczyny biegunki z organizmu, co w konsekwencji może spowodować nawrót dolegliwości.

Lekiem, który działa na przyczyny dolegliwości, a więc leczy, a nie tylko hamuje objawy, jest Smecta. Ma ona podwójne działanie. Przede wszystkim wiąże drobnoustroje i usuwa je z organizmu, co znacznie skraca czas trwania problemów z wypróżnieniem. Dodatkowo dzięki właściwościom powlekającym substancji czynnej, wyściela ścianki przewodu pokarmowego, tym samym ułatwiając jej regenerację i powrót do prawidłowego stanu.

Może być podawana osobom w każdym wieku. Substancją czynną jest naturalna glinka, diosmektyt, dlatego po lek Smecta można sięgnąć nawet w przypadku dzieci poniżej 1 roku życia.

Niezależnie od metody, którą wybierzemy, w biegunce trzeba pamiętać o przyjmowaniu dużej ilości płynów oraz lekkostrawnej diecie.

No votes yet.
Please wait...

2 opinie o “Różne opinie na temat działania w biegunce. Domowe sposoby czy Smecta?

  1. Ja tam w te domowe sposoby nie wierzę, tym bardziej, że opinie znajomych są jednoznaczne, że biegunkę trzeba szybciutko leczyć i pić dużo wody i tyle w temacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.