Home > Sposoby na biegunkę > Jak zatrzymać biegunkę?

Jak zatrzymać biegunkę?

Wielu z nas dotyka problem biegunki. Za każdym razem chcemy, żeby objawy bardzo szybko ustąpiły. W przypadku wielu chorób staramy się pozbyć wirusów lub bakterii, które powodują dolegliwości takie jak temperatura, katar, kaszel czy biegunka.

Musimy pamiętać, że biegunka jest efektem działania wirusów na przewód pokarmowy. Aby ją wyleczyć, należy pozbyć się ich z organizmu.

Jak zatrzymać biegunkę?, gastroekspert

Metody leczenia

Najlepszą odpowiedzią na pytanie „jak zatrzymać biegunkę?” jest: pozwolić organizmowi na swobodne wydalenie tego, co podrażnia ściany przewodu pokarmowego, czyli bakterie, wirusy oraz toksyny. W ten sposób zabezpieczamy się przed ewentualnymi nawrotami choroby. Lek na biegunkę, który zatrzyma pasaż jelita, może w efekcie spowodować namnażanie się drobnoustrojów. Proces leczenia powinien unormować procesy trawienne. Dobry sposób na biegunkę to zażycie substancji adsorbującej, takiej jak diosmektyt. Jego działanie to przede wszystkim zdolność do adsorpcji, czyli wiązania się z cząsteczkami. Wpływa również na śluz pokrywający ścianę jelita, zwiększając jego lepkosprężystość oraz grubość pokrycia. Wspomaga także naturalne bariery, które ochraniają nasz układ pokarmowy przed złym działaniem bakterii i wirusów, a czasem także toksyn.

Z taką pomocą, błona śluzowa jelita może się zregenerować po uszkodzeniach, jakie w jej strukturze wywołały drobnoustroje. Działa tak Smecta na biegunkę. Lek może być stosowany zarówno przez dorosłych i starszych, jak i dzieci.

Dieta przy biegunce w zgodzie z ciałem i naturą

Jak już wiemy, biegunki nie powinniśmy zatrzymywać, a jedynie stosować takie leki i dietę, które pomogą organizmowi w szybkim pozbyciu się jej objawów. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, jakie produkty wybieramy do przygotowania dań, kiedy nasze wypróżnienia zostają zaburzone. Powinniśmy spożywać posiłki lekkostrawne, z ograniczoną ilością błonnika, który wiąże wodę, ale jednocześnie przyczynia się do wzmożonej pracy jelit, co podczas biegunki nie jest wskazane. W okresie trwania tej choroby powinniśmy zapoznać się z naturalnymi właściwościami pokarmów. Dla przykładu, jagody, a dokładnie zawarte w nich garbniki sprawiają, że mniej wody przedostaje się do wnętrza jelita, ponieważ wiążą się z nią poza jego światłem i nie pozwalają przeniknąć przez ścianki. Dlatego też napar z suszonych jagód jest polecany do nawadniania organizmu podczas biegunki.

Skuteczne wyleczenie biegunki nie powinno opierać się na zahamowaniu objawów, lecz na przyczynach, które mimo ustania skutków nadal będą dokonywać spustoszenia w układzie trawiennym. Jednoczesne działanie leku z substancją czynną, jaką jest diosmektyt i odpowiednia dieta mogą przyczynić się do szybszej regeneracji uszkodzonej przez biegunkę śluzówki jelit.

Rating: 1.0/1. From 1 vote.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.